Zpět na hlavní stránku

Akce družiny ve školním roce 2011/2012

1. červen – Den dětí

Cukrárny Tento den jsme pojali trošku jinak, ve sladkém opojení. Vydali jsme se na Výstavu brněnských cukráren. Nejdříve jsme se seznámili se zajímavými staršími pomůckami, se kterými se připravovaly v dřívější době cukrářské výrobky. Potom jsme viděli mnoho cukrářských výrobků – dorty, zákusky, perníčky. Nejvíce nás ale překvapil výrobek s pojízdným vláčkem. Fascinovala nás také úžasná vůně. Kdybychom mohli, tak bychom se na vše „vrhli“. Také jsme měli možnost shlédnout oděv cukrářek a slavnostní oděv cukrářů, který se používá i dnes. Zvláštností byl i nejvyšší dort, který byl dokonce předán Václavu Klausovi. Odcházeli jsme s výbornou náladou a obdarováni pamlskem. V parku jsme si trochu zaběhali a pak se vydali směrem do školní družiny.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDTurnaj v deskové hře Želví závody

Želvičky Tolik nás zaujaly deskové hry, že jsme si opět zopakovali turnaj, ale zvolili jsme hru “Želví závody“. Do turnaje jsme se zapojili úplně všichni, hráli jsme s velkým zaujetím. Když už se zdálo, že máme vítězství na dosah, tak došlo k úplnému zvratu. Ale to nám náladu nezkazilo. výborně jsme se bavili a sladkou odměnu si vybojoval každý. Opět se nám ale potvrdilo, že mladší žáci dosáhli lepších výsledků než ti starší. A protože jsme hráli ve dvou skupinách, tak i první tři místa byla dvakrát.
Výsledky:
1. místo: Simona Muchová – 2. třída a Tonda Gottlieb – přípravný ročník
2. místo: Arman Parsamyan – 1. třída a Martina Horváthová – přípravný ročník
3. místo: Veronika Kakurová – 1. třída a Romana Daňová – 4. třída


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDTurnaj v deskové hře Ubongo

Hra Ubongo Protože nás velice baví deskové hry, uspořádali jsme si v pátek 11. 5. 2012 turnaj v Ubongu. Už od rána jsme byli celí netrpěliví a těšili jsme se na „souboj“. U hry jsme se výborně bavili, občas se nám nepodařilo se soustředit, pak se rozpoutávaly „emoční výbuchy“. Ale turnaj proběhl v duchu „fair play“, dokonce si navzájem soupeři pomáhali, vítězům všichni popřáli. Sladkou odměnu si odnesl každý.
Výsledky:
1. místo: Romana Daňová, 4. třída a Kristýna Majčíková, přípravná třída.
2. místo: Simona Muchová, 2. třída a Veronika Kakurová, 1. třída.
3. místo: Petr Lacko,3. třída a Andrea Daňová, 3. třída.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDOd pramínku k moři

Od pramínku k moři V úterý 24. 4. 2012 jsme se vydali do Ekocentra na výukový program – Od pramínku k moři. Na počátku jsme si povídali, co si představujeme pod pojmem „voda„. Docela jsme byli překvapeni, na co vše jsme přišli. Potom jsme si na mapě ukazovali koloběh vody a soutěžili při hledání kartiček. Protože program trval 2 hodiny, nasvačili jsme se a pokračovali dál. Rozdělili jsme se na skupiny, které jsme pojmenovali – Červené jahůdky, Čiperky, Chipmánkové, Boxeři, Tygři. Soutěžili jsme ve vybírání obrázků, které patřily k vodě. Jaké bylo překvapení, když starší žáci byli poraženi mladšími. Nakonec jsme si vyrobili zajímavou knihu o ohroženém druhu.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDHledání Velikonočního pokladu – 4. 4. 2012

Hledání velikonočního pokladu Protože se blížili Velikonoce, naše paní vychovatelka se rozhodla, že nedostaneme pomlázku jen tak, ale budeme si ji muset zasloužit a ještě navíc najít. Nejdříve jsme si povykládali o Velikonocích, kde jsme se dozvěděli i názvy dnů v Pašijovém týdnu, které jsme potom využili při rozdělení do družstev – žluté pondělí, modré úterý, černá středa a zelený čtvrtek. Opět jsme si vyzkoušeli netradiční soutěž, kdy jsme museli vydržet co nejdéle stoj na špičkách. Také jsme zkoušeli sebrat soupeři kuličku z ruky, to vyžadovalo velké soustředění. A než jsme přešli k hledání „ Velikonočního pokladu“, vyzkoušeli jsme si hledání vajíček (umělohmotných). A konečně hledání pokladu! Hledali jsme co nejurputněji, ale důležité byla spolupráce ve družstvech, která se vyplatila. Pokladu jsme se nakonec „zmocnili“ všichni, ale nejrychlejším družstvem ve hledání pokladu bylo družstvo žluté (Isabela Daňová, Andrea Daňová, Veronika Kakurová, Kristýna Majčíková).


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDKarneval

Karneval V pátek 23. 3. 2012 jsme si uspořádali ve školní družině „Karneval“. Už jsme se na něho moc těšili, celý týden jsme o ničem jiném nemluvili. Nejprve přišlo na řadu představení masek. Masky byly opravdu originální, téměř většina dětí se na karneval výborně připravila. Kdo si masku nedonesl, měl možnost si ji vyrobit. Byly tu masky princezen, bojovníků, Spidermanů a dokonce jsme tu měli i Mexičana. Dostali jsme se do „ reje tance“, po kterém jsme si vyhodnotili nejlepší masky. Pak nastalo plnění netradičních disciplín – lezení pod tyčí, žonglování, hry – Vyvolávaná, Polívka se vaří. Ovšem zajímavé bylo zakončení Karnevalu, kdy se svedla „ bitva o bonbony“. I když někteří byli v boji slabší, nálada byla skvělá a sladkou odměnu si nakonec odnesli všichni.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDSuperstar

I letos jsme se zúčastnili Superstar ŠD. 21. 2. proběhlo v naší školní družině školní kolo. Zpěváků bylo hodně, ale zúčastnit dalšího kola se nemohli všichni. Bohužel, chlapci 3. a 4. třídy se nechtěli zapojit, i když jim jde zpěv výborně. 29. 2. jsme se vydali na ZŠ Svážná účinkovat v obvodním kole. Letos nás ale zastihla obrovská tréma, žádný z nás nepostoupil. Ale to nám vůbec nevadilo, dopoledne bylo skvělé, vyzkoušeli jsme si zpěv na mikrofon a dokonce jsme si popovídali se sestrou Moniky Bagárové, která se Superstar také zúčastnila.


Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDŠaškovské odpoledne – 24. 2. 2012

Šaškovské odpoledne Naše paní vychovatelka říká, že neustále šaškujeme, tak jedno odpoledne jsme si „zašaškovali“. Nejdříve jsme si vyzkoušeli naši obratnost na překážkové dráze a hod do koše. Následoval stoj na noze a předpažení, což byl pro některé z nás veliký boj. Dokonce lépe obstáli mladší žáci. Zahráli jsme si i hru a nakonec jsme si vyrobili masku šaška, která nás velice bavila. Odpoledne dopadlo výborně, jen paní vychovatelka doufá, že jsme se dostatečně vyšaškovali. I když to asi doufá „marně“!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDS Juniorem pro zdraví

Junior Protože chceme být moc a moc zdraví, absolvovali jsme v DDM Junior program "S Juniorem pro zdraví". Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina se zaposlouchala do krásné hudby a snažila se při tom malovat své pocity. Zpočátku nám to moc nešlo, ale nakonec dopadly naše výtvory nádherně. Druhá skupina si pěkně odpočinula na balonech. S balony jsme chodili, hráli zajímavé hry, relaxovali, rehabilitovali. Shodli jsme se, že pečovat o naše zdraví, je vlastně "paráda"!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDVánoční besídka 2011

Vánoční besídka Jako každý rok, tak i letos jsme se připravovali na Vánoční besídku. Zpívali jsme, tancovali, hráli na nástroje, ale především jsme si to pořádně užili. Trochu jsme se sice zdrželi čekáním na některé rodiče, ale vyplatilo se. Letos se na nás přišli podívat všichni rodiče, tak jsme slavili dvojnásob. Doufáme, že i příští rok bude taková účast rodičů.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDMikulášská besídka

Mikuláš Už se nám opět přiblížil prosinec, tak jsme si pozvali čerta, Mikuláše a letos poprvé i anděla. Učili jsme se básničky a písničku o Mikuláši, abychom se "nedostali do pekla"! Někteří jsme byli na pochybách, jestli jsme opravdu byli celý rok hodní, aby si nás přeci jen čert neodnesl. Ale ukázalo se, že i když jsme trochu zlobili, ale slíbili čertovi, že nám "růžky " neporostou, tak si čert pytel nenaplnil. Když přišlo na předávání balíčků, dodali nám odvahu hlavně ti nejmenší, kteří předvedli svoji nebojácnost. Přišla za námi i paní učitelka z přípravného ročníku se svým synem, který prokázal svoji odvahu. Po odchodu čerta, Mikuláše a anděla jsme si dodali tolik odvahy, že jsme si na besídku znovu sami zahráli.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDNový školní rok 2011/2012

Nový školní rok Prázdniny skončily a my se znovu scházíme ve školní družině. Někteří už nejsme žádní nováčci, ale letos nám přibylo spoustu nových kamarádů, především těch nejmenších. Hrajeme si spolu, soutěžíme, zpíváme a vymýšlíme další činnosti, které nás provázejí celý školní rok.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDAkce roku 2010/2011

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v minulém roce...

Akce roku 2009/2010

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2008/2009

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

<< zpět / top ^