Zpět na hlavní stránku

Sportovní úspěchy ZŠ Křenová Brno

Pohár Europoint Brno 2008 odstartoval zápasem v kopané

Mezi družstvy ZŠ Křenová a ZŠ Křídlovická


družstvo ZŠ Křenová

Turnaj Europoint Brno 2008 zahájil v úterý 7. října 2008 fotbalovým zápasem na našem hřišti. Postup do dalšího kola si bohužel zajistil zásluhou útočníka Sojky tým ZŠ Křídlovická, který nás porazil 4:2. V turnaji startují celky složené ze žáků nejvyšších ročníků šesti základních škol, které se nacházejí v prstenci kolem vznikajícího Jižního centra. Během října budou následovat další sportovní akce, a to spolu s fotbalovými zápasy soutěže ve florbalu, v košíkové a v sálovém veslování, kterého se také hodláme zúčastnit. Naše barvy bude reprezentovat družstvo složené ze dvou chlapců a dvou dívek. Celkový vítěz získá Pohár Europoint Brno 2008, nejlepší týmy z jednotlivých sportovních odvětví pak poháry Jižního centra.

družstvo ZŠ Křídlovická

V úvodním zápase turnaje mezi fotbalovými týmy základních škol hostila naše škola celek Křídlovické. Hned v druhé minutě skóroval Kandi Taveira, ale hosté postupně získali převahu a dokázali ji využít. Největší podíl na tom měl deváťák Patrik Sojka ze ZŠ Křídlovická, který třikrát skóroval. Měl ještě další šance, ale naše dobrá obrana mu v tom zabránila. Stačili jsme dotahovat náskok, snažili se, ale v závěru nám chyběla trocha štěstí a koncentrace.

Branky – ZŠ Křenová: Taveira (2. minuta), Klikar (15.)
ZŠ Křídlovická: Sojka (10., 15. a 23.), Pazdera (14.)


Sestavy
ZŠ Křenová: Kandi Taveira, Patrik Bednorz, Jakub Klikar, Miroslav Dirda, Patrik Lakatoš, Roman Odehnal, Rosťa Čísl, Mirek Barkoci
ZŠ Křídlovická: Jan Horváth, Radek Pazdera, Patrik Sojka, Jakub Zerzáň, Ondřej Němeček, Jan Jurečka, Jakub Šmarda, Tomáš Klouda


Více fotografií zde.

Připravil Mgr. Petr Kapounek
<< zpět / top ^

 


Europoint Brno 2008 - tentokrát sálové veslování


naši veslaři

Ve čtvrtek 16. 10. 2008 jsme se zúčastnili dalšího kola soutěže Europoint Brno 2008, turnaje žáků základních škol nacházejících se v prstenci kolem vznikajícího brněnského Jižního centra. Tentokrát to bylo ve smíšených družstvech sálového veslování. Ani nám tak nešlo o nějaké medailové umístění, ale alespoň si vyzkoušet tento druh sportu na veslařských trenažerech. Bez dlouhého rozmýšlení jsme utvořili tým deváťáků ve složení Kandi Taveira, Tomáš Hruška, Monika Ovečková a Petra Baráková a jeli reprezentovat naši školu na ZŠ Křídlovickou. Zde již bylo vše připraveno a po krátkém úvodu a vyzkoušení techniky jízdy na veslařských trenažerech jsme si vylosovali první rozplavbu. V té byl z našich veslařů nejrychlejší Kandi, který 500 m ujel za 2 minuty. Po nás veslovali zástupci ZŠ Bakalovo nábřeží, Horní a Křídlovická. Zjistili jsme, že veslování není žádný lehký sport a odměnou za naše snažení nám byly překrásné ceny, které jsme obdrželi od pořadatelů soutěže. Červené batůžky a polokošile s nápisy Europoint Brno, ve kterých nás určitě ve škole uvidíte, máme právě odtud.


Více fotografií zde.

Připravil Mgr. Petr KapounekHurá na desetibojV pátek 26. září se naše škola zúčastnila Samsung Desetiboje.

Závod se konal na atletickém stadionu VUT MU v Brně. Naši školu reprezentovali vybraní žáci z 1. a 2. stupně.

Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přesto naši žáci podali pěkné výkony.
Odměnou za jejich snahu bylo setkání s našimi olympioniky Ludmilou Formanovou a Romanem Šebrlem.


Připravila Mgr. Lenka Hrubá
<< zpět / top ^