Školní družina :: akce v roce 2008 - 2009

Fotbalový turnaj školní družiny

Družina hrála fotbálek... Po zakoupení fotbalových branek, jsme se rozhodli, že uspořádáme ve školní družině fotbalový turnaj. Rozdělili jsme se na čtyři týmy po třech žácích. Dokonce jsme měli i družstvo děvčat. Zpočátku to vypadalo, že se k nám děvčata nepřidají, ale nakonec se zapojila. I když skončila poslední, fotbal se jim líbil a dokonce jedna z nich byla vybrána jako nejlepší brankář. Každé družstvo bylo odměněno opravdovými medailemi, což bylo pro žáky velikým překvapením. Zvolili jsme si i nejlepšího hráče, střelce a brankáře. Určitě jsme tímto turnajem letos neskončili, už plánujeme odvetu na příští rok.

Prohlédněte si fotografie!

Hudební rok – jaro

Hudební rok Ve čtvrtek 28. 5. 2009 jsme opět vyrazili na výukový program na Vesnu. Tentokrát jsme zhlédli výukový program – Hudební rok – jaro. Přišla za námi víla Míla a skřítek Vítek, kteří nás provázeli jarem. Nejdříve jsme se učili písničku o jaru, hráli jsme hru na kytičky, z kterých jsme uvili věneček. Také jsme trochu tancovali, učili se básničky. Nejvíc se nám ale líbil příběh o neposlušných žížalách, které se pořád parádili a vychloubali, až nakonec přehlédli kosa, který je chtěl sníst. Tak jsme pomáhali kosa odlákat, zkoušeli jsme ho zahánět koštětem, křičet, strašit ho, ale nic nepomáhalo. Skřítek Vítek nás ale naučil ukolébavku, kterou jsme ho uspali a mohli jsme žížaly přenést do bezpečí.

Prohlédněte si fotografie!

Dětské muzeum – Co se děje pod/nad hladinou

Pod hladinou...Ve čtvrtek 29. 1. 2009, shodou okolností se ten den rozdávalo vysvědčení, jsme navštívili Dětské muzeum s programem Co se děje pod/nad hladinou. Dorazili jsme s červenými tvářičkami, byl ten den dost velký vítr. Při vstupu do místnosti výstavy jsme měli krásný výhled na Petrov, ke kterému nám nad hlavami létal houf divokých hus, i když jenom vycpaných. Výstava byla pojata jako kdybychom byli ve skutečné přírodě. Nejdříve jsme mohli spatřit ptáčky, kteří se u vody vyskytují. Nepoznali jsme úplně všechny, ale to nás vůbec neodradilo. Pak jsme se vydali podél řeky, kde jsme mohli vidět bobra, nutrii, mnozí z nás si mysleli, že je to „potkan“. Náhle jsme se ocitli u obilí, kde na nás vykukovalo divoké prase, kterého se někteří trochu zalekli. Seznámili jsme se se spoustou zvířátek, nejúžasnější bylo, že byla zvířátka vycpaná, tedy ve skutečné velikosti. Také jsme viděli v akváriu malé kapříky a líny. Navíc jsme si zde mohli i něco namalovat, skládat puzzle nebo zachytat ryby. Nejvíce nás zaujal posed, na který jsme si mohli vylézt a koukat se dalekohledem do přírody. Některým z nás dělalo trošku problém z posedu slézt, ale i tak se nám výstava velice líbila.

Prohlédněte si fotografie z akce!

Mikulášská besídka

Dne 4. 12. 2008 jsme uspořádali Mikulášskou besídku. Bohužel, je naše školní družina v rekonstrukci, proto jsme se museli přesunout do 1. třídy.
Mikuláš s čertem Zpočátku se někteří trošku báli, čert nás opravdu pozlobil, dokonce si chtěl ponechat i nadílku! Ale nakonec se všem podařilo zazpívat písničku nebo přednést básničku, za kterou dostal každý Mikulášský balíček. Někteří byli tak odvážní, že si ho vzali přímo od čerta. Besídku jsme zakončili společnou fotkou s čertem a Mikulášem.

Více fotografií naleznete zde!

Autor: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠD

Hrátky s pejsky – canisterapeutický program

Nebojte, nekouše :-) V pondělí 24. 11. 2008 jsme se zúčastnili programu – Hrátky s pejsky. Nejdříve jsme se seznámili s psí holčičkou – Eilinkou. Zpočátku byli někteří trošku bojácní, ale nakonec jsme se s pejskem všichni skamarádili. Poté jsme se ocitli v tělocvičně, kde jsme nejdříve zkoušeli zvládnout opičí dráhu. Pak jsme kreslili obrázek s pejskem, pejska jsme česali, poslouchali jeho srdíčko. Také jsme se naučili, jak správně zapnout vodítko a mohli jsme se s pejskem projít kolem tělocvičny. Moc se nám program líbil a už se těšíme na další.

Více fotografií naleznete zde!