Projekt při ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21

Školní komunitní projekt OTEVŘENÁ ŠKOLA
Základní školy a mateřské školy Brno, Křenová 21

Součástí koncepce Základní školy a mateřské školy Brno, Křenová 21 je snaha o přirozené propojení vzdělávací a sociální funkce školy. Hlavním cílem školy je proto otevřít své prostory především rodičům, ale i ostatním členům komunity, nabídnout jim pomoc při vzdělávacích potížích dětí a ukázat jim, že ve škole mohou strávit příjemné chvíle, ukázat, co jejich děti dovedou, k čemu mají nadání a současně představit jejich talent a schopnosti i široké veřejnosti. Naším cílem je tedy škola, která svou nabídkou odpoledních vzdělávacích a zájmových aktivit reaguje na potřeby rodin v místní komunitě a tím pozitivně mění jejich postoj ke vzdělávání, motivuje ke vzájemné spolupráci školy a rodiny a tím zvyšuje šanci dětí a jejich rodičů na úspěšnou integraci do společnosti i na trhu práce.

Více o projektu se dozvíte zde: "otevrena-skola.pdf"