Partnerské projekty

Najdi svou cestu

Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prioritní osa: 1 Počáteční vzdělávání
Oblast podpory: 1. 2 Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Název projektu: Najdi svou cestu
Číslo projektu: CZ.1.07/1.2.17/02.0046 GG OP VK Jihomoravského kraje
Realizátor: DROM, romské středisko
Partneři: RATOLEST BRNO, občanské sdružení
Základní škola a mateřská škola Brno, Křenová 21, příspěvková organizace

Projekt je zaměřen na děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami žijící v sociálně vyloučených lokalitách městských částí Brno-střed a Brno-sever. Projekt se snaží o zvýšení vzdělanostních šancí těchto dětí a jejich úspěšnosti ve vzdělávání prostřednictvím realizace komplexních mimoškolních vzdělávacích a motivačních programů zaměřených na rozvoj jejich obecných i specifických znalostí a dovedností.
Klíčovými aktivitami projektu jsou Program včasné péče, Program prevence školní neúspěšnosti, Program rozvoje klíčových kompetencí a Vzdělávací program pro pracovníky NZDM a dobrovolníky. Výstupem projektu budou soubory pracovních listů a metodické materiály pro práci s dětmi se SVP.
Aktivity budou realizovány v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež žadatele DROM, romské středisko (NZDM DROM) a partnera projektu RATOLEST BRNO, občanské sdružení (NZDM Pavlač) ve spolupráci s partnerskou školou ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21.

Kontaktní osoba:
Ing. Marcela Hanzlová, manažer projektu, tel.: 545211576, e-mail: marcela.hanzlova@drom.cz

Text ve formátu PDF ke stažení: Najdi svou cestu