Zpět na hlavní stránku

Akce družiny ve školním roce 2013/2014

Desková hra SOS

Desková hra SOS Velice nás zaujala hra SOS. Ke konci školního roku jsme se rozhodli, že si ještě trochu zasoutěžíme. A aby to bylo napínavější, tak jsme si zvolili variantu „holky proti klukům“. Kluci tak trošku „machrovali“, cítili se neporazitelní. Ale ukázalo se, že děvčata mají větší trpělivost a paměť, takže nakonec se stala vítězkami. Chlapci se s tím zpočátku nechtěli smířit, ale svým soupeřkám nakonec pogratulovali.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDHvězdy nad Kraví horou

Hvězdy nad Kraví horou V pátek 23. 5. 2014 jsme se rozjeli na Kraví horu, kde byl nachystán program pro děti. Když jsme dorazili na místo, viděli jsme policejní auta, hasiče, záchrannou službu. Zpočátku jsme si mysleli, že se něco stalo, ale paní vychovatelka nám vysvětlila, že jsou tu pro nás a ukáží nám nějakou „akci“. Vtom se „vyřítilo auto“, v kterém seděl podnapilý řidič a při své jízdě srazil chodce. Viděli jsme zásah policistů, příjezd záchranky. Vypadalo to tak opravdově! Pro zlepšení nálady nás čekali klauni, kteří nám předvedli žonglování. Potom jsme měli možnost shlédnout Capueiru. Jelikož bylo veliké horko, mohli jsme si koupit zmrzlinu a šli jsme se podívat na záchranu tonoucího. A protože nám zbylo trochu času, paní vychovatelka nás pustila trošku se „vydovádět“ na různé prolézačky. Ani se nám nechtělo domů. Mnoho z nás navštívilo Kraví horu ještě týž den s rodiči.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDStolní fotbálek

Školní fotbálek Často si v naší družině hrajeme se stolním fotbálkem. Ale občas se dohadujeme, kdo bude hrát s kým, kdo kolik dal gólů. A tak se paní vychovatelka rozhodla, že si uděláme turnaj, abychom se lépe naučili pravidla a zároveň si zasoutěžili. Tak v pátek 2. 5. 2014 jsme začali hrát. Bohužel, ten den přišlo velice málo dětí do školní družiny. Aby to nebylo ostatním líto, tak jsme si turnaj rozdělili i do dalšího týdne. Zapojili jsme se téměř všichni, a kdo se nezapojil, tak fandil ze všech sil. Některým šla hra lépe, někteří, ač se snažili, tak se do balonku ne a ne „trefit“. Ale všichni jsme hráli výborně a byli jsme obdarováni sladkou odměnou.
Vítězové:
1. místo: Michal David (2. třída)
2. místo: Isabela Daňová (3. třída)
3. místo: Martina Horváthová (2. třída)


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDKoloběžka první

Koloběžka první Soutěžení s naším Klubem Křenka se nám velice zalíbilo, tak jsme si v pondělí 28. 4. 2014 uspořádali soutěžení v jízdě na koloběžkách. Jezdili jsme ve dvojicích, vždy žák z družiny proti žákovi z Klubu. Zapojili se kluci i děvčata. Odráželi jsme se ze všech sil, aby byla naše rychlost co největší. Někteří byli v takovém zápalu, že si trať trošku prodloužili. Čímž sice prohráli, ale dobrou náladu to nikomu nezkazilo. Užili jsme si spoustu legrace.
Vítězové:
Michal David - ŠD
Alex Pilo - Klub Křenka
Jennifer Filová - Klub Křenka


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDVelikonoční odpoledne

SuperStar ŠD Tak nám opět nastalo velikonoční období.
Ve středu 16. 4. 2014 jsme si v naší školní družině zpříjemnily den „Velikonočním odpolednem“.
Nejdříve jsme si něco pověděli o Škaredé středě, Zeleném čtvrtku, Velkém pátku, Bílé sobotě, Božím hodu a Velikonočním pondělí. Seznámili jsme s různými zvyky, tradicemi a zaujalo nás, jak se slaví Velikonoce, např. v Německu nebo v Bulharsku. Každý z nás povyprávěl, jak slaví Velikonoce, jak barví vajíčka. Potom jsme se dali do vyrábění. Měli jsme možnost si vyrobit Velikonoční přání, kuřátko či košíček. Záleželo jenom na nás, který výrobek nebo výrobky si zvolíme.
A odměnou bylo pro nás sladké potěšení! Odpoledne se nám moc líbilo a už se těšíme na další rok.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDSuperstar ŠD

SuperStar ŠD I letos jsme se rozhodli zúčastnit se “Superstar školních družin“. Nejdříve jsme si uspořádali školní kolo v naší ŠD. Z počátku jsme se ostýchali, přemýšleli nad písničkami, které budeme zpívat. Ale zpívat nás baví, tak jsme to dlouho nevydrželi. Dokonce někteří z nás si zazpívali víckrát, zpívání nemělo konce. Netrpělivě jsme čekali na výsledky, protože jen vítězové mohli postoupit do obvodního kola.


Vítězové:
Veronika Dirdová – 1. třída
Erik Daňo – 1. třída
Vítězové se 27. 2. zúčastnili obvodního kola na ZŠ Svážná. Trošku jsme měli trému, ale zvládli jsme to. A i když jsme se nedostali mezi ty nejlepší, vůbec nás to neodradilo. Byl pro nás velký zážitek si vyzkoušet zpívání na podiu s mikrofonem a ještě před spoustou jiných dětí a porotou. Po cestě domů jsme si povídali, jak už se těšíme na příští rok!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDValentýnské vyrábění

Valentýn Blížil se Valentýn, a i když je to především americký svátek, tak už jsme se ptali paní vychovatelky, co si pro nás přichystala, abychom potěšili své nejbližší.
Do vyrábění „Valentýnek“ jsme se pustili s nadšením. Někteří si vyrobili jedno přání, ale někteří vyráběli a vyráběli…
Každý se snažil si přání přizpůsobit podle sebe, aby měl svůj originál. Což ocenila i paní vychovatelka, která nás v naší kreativitě podporuje.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDTak je tu opět Mikuláš!!!

Mikulášská besídka Po roce k nám znovu zavítal Mikuláš s čertem a andělem. Celý týden jsme se na něho těšili, někdo víc, někdo trochu méně. A když nastal den „D“, tak jsme se snažili, co nejvíce natisknou k sobě a co nejdál, aby nás náhodou čert neodnesl. Mikuláš s andělem se nám velice líbil, ale když se ve dveřích objevil čert, tak z některých nebojácných se stali trošku bojácní a i nějaká slzička ukápla. Odvahu nám ale dodávali i někteří rodiče, kteří se k nám připojili. Nakonec jsme všichni zvládli zazpívat koledy a někteří říct i básničku a byli jsme obdarováni sladkou odměnou. Dokonce jsme si vyrobili i čertovské masky, s kterými jsme si na čerta zahráli. I když nám čert chtěl odnést jednoho spolužáka, vše dobře dopadlo a už se těšíme na další rok.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDSpolupráce ŠD a klubu Křenka

S klubem Křenka Na naší zahradě se velmi často potkáváme s dětmi z klubu Křenka. Snažíme se o co nejužší spolupráci, abychom si vytvořili co nejlepší atmosféru. Společně jsme uklízeli prostor na zahradě, kde jsme hrabali listí, které jsme „pěchovali“ do pytlů. Také se ovšem věnujeme i zájmovým činnostem, kdy si spolu hrajeme na písku (v současné době se nám buduje nové pískoviště) a vaříme našim paním učitelkám, jezdíme na koloběžkách, houpeme se na houpačkách. Hodně se věnujeme i sportovním aktivitám – chlapci především fotbalu (i když vezmou občas mezi sebe i děvčata) a děvčata si ráda zaskáčou se švihadly nebo driblují s basketbalovým košem. Už jsme si společně i zasoutěžili ve skoku přes švihadlo a v hodu na basketbalový koš. Určitě budeme v naší spolupráci pokračovat.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDHod na basketbalový koš

Hody, hody na koš :-) Jelikož se hodně potkáváme na naší zahradě s dětmi z klubu Křenka, rozhodli jsme se uspořádat další soutěž. Tentokrát to bylo v hodu na basketbalový koš. Zapojili se většinou starší žáci, neboť předškoláci nám musí ještě trošku povyrůst, aby mohli své „basketbalové umění“ předvést. I když se nám basketbalový koš občas velice vzdaloval, snažili jsme se podávat co nejlepší výkony a občas jsme překvapili i sami sebe. Užili jsme si spoustu legrace a výhru jsme si přáli všichni navzájem.
Výsledky:
1. místo – Jan Gabčo (ŠD)
2. místo – Marek Filo (Klub)
3. místo – Alex Pilo (Klub)


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDAkce roku 2012/2013

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v minulém roce...

Akce roku 2011/2012

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2010/2011

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2009/2010

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2008/2009

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

<< zpět / top ^