Zpět na hlavní stránku

Akce družiny ve školním roce 2014/2015

Zábavné odpoledne k MDD

Den dětí Na Den dětí se vždy těšíme, protože si to vždy ve školní družině užijeme. A protože bylo krásné počasí, uspořádali jsme si „zábavné“ odpoledne s různými sportovními disciplínami na naší zahradě. Nejdříve jsme se rozdělili do dvou družstev. Nešlo ale o soutěžení, jen jsme si chtěli užít „náš den“. V disciplínách jsme si vyzkoušeli hod na cíl (ať jsme se snažili sebevíc, kroužky nám padaly tam, kam jsme nechtěli), chůzi na „kyblíkách“ (udržet svoji rovnováhu byl pro některé z nás „kumšt“), přenášení míčku na tenisové pálce (někteří z nás se snažili trošku podvádět přidržováním míčku rukou, ale paní vychovatelka nás vždy odhalila), želví kroket (v této disciplíně jsme byli všichni úspěšní). Potom jsme se přesunuli k fotbalové brance a zkoušeli jsme trefit míč do branky (chlapci se snažili ukázat, jací jsou fotbalisti, ale děvčata je nakonec překonala). Poslední disciplínou byla jízda na koloběžkách. Za skvělé výkony a dobrou náladu jsme byli odměněni sladkou odměnou a drobnými dárky.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDVyrábíme maminkám

Vyrábění maminkám Protože se blížil Den matek, tak jsme se rozhodli, že naše maminky potěšíme nějakým výrobkem. Ve školní družině máme nový přístroj „Big Shot“, který jsme využili pro naše vyrábění. Vyřízli jsme si kytičky různých velikostí a barev, které jsme si postupně dle velikosti lepili na sebe. Potom jsme je nalepili na srdíčko. Kdo chtěl, mohl si dozdobit přání dle své fantazie. Z přáníčka jsme měli velikou radost.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDVelikonoční vyrábění

Velikonoce ve školní družině Blíží se nám Velikonoce, a protože rádi vyrábíme, tak jsme se dali do velikonočního vyrábění. Nejdříve jsme si z papírových vajíček a oveček vyrobili závěsnou ozdobu na zeď. Potom jsme se dali do vyrábění velikonočních přáníček. Při stříhání a lepení jsme si povídali o tradicích Velikonoc, jak se na Velikonoce těšíme my. Radost z přicházejících Velikonoc měli především chlapci, ti už se těšili, až půjdou na děvčata s „mrskačkou“. Odpoledne jsme si užívali, skvěle jsme se bavili.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDVítej, Mikuláši!

Skoky přes švihadlo Na naší škole dopoledne navštívil třídy Mikuláš s čertem a andělem. Poté ještě probíhala v tělocvičně Mikulášská besídka.
A protože řádění čerta už jsme měli „dost“ a jelikož jsme prý (podle naší paní vychovatelky) hodné děti, tak jsme si uspořádali ve školní družině Mikulášskou besídku bez čerta. Paní vychovatelka se převlékla za Mikuláše, přichystala si nadílku a vstoupila mezi nás. Pokud jsme si chtěli zasloužit sladkou odměnu, museli jsme zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku. I přesto, že jsme věděli, že za Mikulášem se schovává naše paní vychovatelka, někteří si museli dodat odvahy, aby před Mikuláše předstoupili.
Ale báječně jsme si to užili, po celou dobu panovala veselá nálada. Už se těšíme, až si to příští rok zopakujeme.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDNejlepší skokan

Skoky přes švihadlo V naší družině moc rádi skáčeme přes švihadlo. Zkoušíme různé varianty, ať už obounož nebo po jedné noze, dopředu, dozadu,… Dokonce zkoušíme, a to úspěšně, skok ve dvojicích. Dá se říct, že všichni, kteří projdou družinou, umí skákat přes švihadlo. Zapojují se i chlapci.
A proto jsme si i letos uspořádali soutěž se švihadly. Soutěž jsme uspořádali ve dvou dnech. Každý z nás měl 3 pokusy a přeskoky se sčítaly. Mohli jsme si vybrat, jakým způsobem budeme švihadlo přeskakovat.
Snažili jsme se o co nejlepší výsledky. Bylo zajímavé, jak se míchalo pořadí. Těm, co se v prvních pokusech podařilo nasadit vysokou laťku, se to v dalších skocích nepovedlo a naopak. Takže do poslední chvíle nebylo znát vítěze a netrpělivě jsme čekali na výsledky, které mnohé z nás překvapili. Až na výjimku – Sáru Toufarovou – která měla jasné vítězství. Ale sladkou odměnu si vysloužil každý z nás.
Výsledky:

První den:

JménoPočet přeskoků - celkemUmístění
Muchová Šarlota1801.
Bužová Terezka1432.
Dirda Michal1313.
Bagarová Natálie894.
Dirdová Veronika695.
Horváth Julius496.
Daňo Erik337.

Druhý den:

JménoPočet přeskoků - celkemUmístění
Toufarová Sára4301.
Muchová Šarlota1972.
Dirda Michal1453.
Bagarová Natálie1054.
Dirdová Veronika675.
Daňo Erik576.
Veselý Jonáš427.
Toufarová Natálie128.
Horváth Julius89.

Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDAkce roku 2013/2014

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v minulém roce...

Akce roku 2012/2013

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2011/2012

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2010/2011

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2009/2010

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2008/2009

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

<< zpět / top ^