Zpět na hlavní stránku

Školní družina

Základní informace školní družiny :: 2015 - 2016

Naše školní družina je umístěna v samostatné budově naproti ZŠ. Přijímáme žáky, kteří jsou řádně přijati do ZŠ A MŠ Brno, Křenová 21.
Ve školní družině zabezpečujeme odpočinek, rekreaci, různorodé zájmové činnosti a přípravu na vyučování. Důležitá je vhodná motivace, radost z činnosti, povzbuzování. Využíváme různé didaktické hry, hudebně-pohybové hry, písničky, pohádky, soutěže, navštěvujeme různé výukové programy, předcházíme sociálně patologickým jevům. Nenutíme děti, žáky k činnostem, nabízíme jim další možnosti trávení volného času ve školní družině. Důležité je zhodnocení každé činnosti a pochvala všech dětí, žáků, která je silnou motivací pro práci s dětmi. Pro činnosti využíváme zahradu a tělocvičnu, kde jsou děti a žáci seznámeni s bezpečností.
Spolupracujeme s rodiči, pedagogy, školním psychologem, logopedem a ŠPP.

Platba ŠD
110,- Kč měsíčně

Kritéria přijetí:
Přijímáme děti z přípravného ročníku a žáky 1. – 4. třídy.

Provozní doba ŠD:
Po – Pá – od 11.40 do 16.00 hodin

Vychovatelka ŠD:
Květoslava Adamová


Další důležité odkazy:

Seznamte se s vnitřním řádem školní družiny!

Školní vzdělávací program pro školní družinu.

Podívejte se na organizaci dne vašich dětí v družině.


<< zpět / top ^

 Součástí družiny je prostorná zahrada

Zahradu využíváme především pro pohybové činnosti. Od letošního roku zde máme novou houpačku, basketbalový koš a venkovní altán s lavicemi. Hrajeme zde nejrůznější hry. Na zahradě máme také velké pískoviště, které chlapci využívají pro různé stavby, děvčata pro „vaření“. Na naší zahradě udržujeme pořádek, sbíráme kaštany, hrabeme listí.


Prohlédněte si naši zahradu!


Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠD


Akce družiny ve školním roce 2015/2016

Den dětí

Den dětí Na svátek dětí se vždy těšíme, neboť náš čeká odpoledne plné soutěží zakončené sladkou odměnou. I letos jsme se mohli "vyřádit" na naší zahradě. Když jsme chtěli přejít na kop míčem do fotbalové branky, spustil se prudký déšť... S "úprkem" jsme se rozběhli do školní družiny. Náladu nám to ale nepokazilo, neboť jsme pokračovali v soutěžení i ve školní družině a "Den dětí" jsme si náramně užili.

Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDOlympiáda v ŠD

Olympiáda Letos u nás proběhla "Olympiáda ŠD". Školní kolo jsme si uspořádali na našem školním hřišti, vítězové se zúčastnili obvodního kola na ZŠ Pavlovská. Vyhrát jsme, bohužel, nemohli všichni, ale i tak jsme s nadšením "bojovali" o co nejlepší výsledky.
Vítězové školního kola:
Josef Filo - 1. třída
Sára Filová - 1. třída
Veronika Dirdová - 3. třída
Erik Daňo - 3. třída

Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDTurnaj v pexesu

Turnaj v pexesu Protože rádi hrajeme ve školní družině pexeso, rozhodli jsme se uspořádat "Celotýdenní turnaj v pexesu". Každý se snažil vyhrát, mozečky nám pracovali na "plné obrátky". Někteří z nás se dokonce pokoušeli i o švindlování, ale "ostré zraky" nás ostatních to nepovolily. Absolutním vítězem a nikým neporažen byla Sára Toufarová z 1. třídy. Už se těšíme na další soutěžení.

Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDNaše vyrábění

Naše vyrábění V naší školní družině se věnujeme různým činnostem. Patří mezi ně i různé vyrábění z různých materiálů. Vyrábíme si jen tak pro radost, přáníčka,... A rádi máme všelijaké skládačky. Občas si "lámeme" hlavičky než dosáhneme správného výsledku...ale vždy jsme nadšeni!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDHrajeme si v ŠD

Hrajeme si... Jako všechny děti, tak i my si rádi hrajeme. Ve školní družině máme pestrou nabídku her, hraček. Rádi si kreslíme, hrajeme si s fotbálkem, hrajeme různé hry, stavíme z dřevěných stavebnic, molitanových kostek. Velkou zábavu si užijeme při organizování různých "oslav, pikniků", ať ve třídě nebo na naší zahradě. Také můžeme využívat počítač, kde si kreslíme, hrajeme různé hry. Ovšem musíme dávat pozor na správné zvolení her, neboť jsme pod neustálým "drobnohledem" naší paní vychovatelky!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDSuperstar ŠD

Den dětí V naší školní družině proběhlo v lednu školní kolo Superstar ŠD. Výherci se zúčastnili obvodního kola, které se konalo na ZŠ Svážná. Měli jsme možnost si vyzkoušet zpívání s mikrofonem na podiu. I když z počátku panovala tréma, nakonec to byl pro nás obrovský zážitek.
Výherci školního kola: Sára Toufarová – 1. třída Zdeněk Toufar – 1. třída Tomáš Ngo – 2. třída


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDHurá, sníh!!!

Den dětí Téměř celé vánoční prázdniny byly zahaleny mlhou. Až na Nový rok napadl vytoužený sníh. Naštěstí nám nepatrné množství sněhu vydrželo i na naší zahradě. Tak jsme se hned vrhli na koulování, stavění sněhuláků. Měli jsme takovou radost ze sněhu, že nám vůbec nevadilo, že naši sněhuláci měli i „podzimní oblečení“. Také jsme si vytáhli „lopaty, na kterých jsme se vozili. Užili jsme si spoustu legrace. Jen škoda, že sníh dlouho nevydržel!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDČertovské dovádění

Den dětí Opět se přiblížil Mikuláš! My jsme se rozhodli, že si při něm tento rok „čertovsky“ zaskotačíme. Neboť, jak říká naše paní vychovatelka, občas nám růžky „naskočí“. Nejdříve jsme museli předvést své výkony na trampolíně, žebřinách a žíněnce. Zvládli jsme to všichni na „jedničku“! Potom jsme si vyrobili čertíky. Ale největší radost jsme měli z balíčků, které jsme si sami vyrobili, a byly plné sladkostí. Už se těšíme na dalšího Mikuláše!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDDružinový strom

Den dětí Letos jsme se v družině rozhodli, že si vyrobíme strom, který nám bude zdobit družinu po celý rok. A protože máme čtyři roční období, budeme ho k těmto obdobím přizpůsobovat. Na podzim jsme strom ozdobili podzimními listy a sovami. V zimě jsme listy nahradili sněhovými vločkami. Už očekáváme jaro, kdy nám náš strom určitě rozkvete.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDAkce roku 2014/2015

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v minulém roce...

Akce roku 2013/2014

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2012/2013

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2011/2012

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2010/2011

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2009/2010

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2008/2009

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

<< zpět / top ^