+65+ ZŠ a MŠ Brno Křenová
Zpět na hlavní stránku

Školní družina

Základní informace školní družiny


Od 1. září 2016 máme na naší škole 2 oddělení školní družiny. 1. oddělení se nachází naproti budově školy, 2. oddělení je umístěno v přízemí budovy školy.

Přijímáme děti z přípravného ročníku, žáky z 1. – 4. třídy.

Snažíme se zabezpečit účastníkům náplň volného času. Usilujeme o to, aby činnosti podporovaly zdravý tělesný, duševní a sociální vývoj dítěte. Snažíme se vytvářet takové prostředí, aby se účastníci cítili spokojeně, bezpečně, předcházíme sociálně-patologickým jevům. Volíme činnosti tak, aby každý účastník mohl uplatnit své vlohy a schopnosti, podporujeme důvěru účastníka v sebe sama. Účastníci mají možnost využívat spontánní individuální nebo skupinové aktivity. Účastníci mají možnost se podílet na výzdobě prostor ŠD. Pro činnosti využíváme i prostory školní zahrady a tělocvičnu.

Spolupracujeme s pedagogy, se školním psychologem a zákonnými zástupci účastníků ŠD.

Provozní doba ŠD:
od 11.40 do 16.00 hodin

Platba ŠD:
110,- Kč měsíčně

Vychovatelé ŠD:
1. oddělení - Květoslava Adamová
2. oddělení - Mgr. Marián Marcin

Další důležité odkazy:

Seznamte se s vnitřním řádem školní družiny!

Školní vzdělávací program pro školní družinu.

Podívejte se na organizaci dne vašich dětí v družině.


<< zpět / top ^

 Akce družiny ve školním roce 2016/2017

"Čarodějnický slet"

Čarodějnický slet V pátek 28. 4. 2017 jsme v naší tělocvičně uskutečnili družinovou akci „Čarodějnický slet“. Akce byla určena nejen žákům ve školní družině, ale i celému 1. stupni. Žáci si mohli ve školní družině sami navrhnout výzdobu „čarodějnické“ tělocvičny, pomáhali při výrobě pomůcek na „čarodějnické soutěže“. Na naší škole pochází většina našich žáků ze sociálně slabších rodin, proto jsme jim umožnili vyrobit si ve školní družině různé čarodějnické doplňky a pomáhali jsme jim při „krášlení“ obličeje. Při samotné akci si mohli žáci zasoutěžit v různých disciplínách, např. zahrát si „Famfrfál“ (vyrobenými košťaty zametali do cíle papírovou kouli), „Čarohod“ (těmito košťaty zkoušeli své vrhačské dovednosti), „Moták“ (na čarodějnou hůlku namotávali ropuchu), „Tryskolet“ (s košťaty běhali slalom). Zahráli si i hru “Čarodějný rej” (žáci tančili a při přerušení hudby museli sebrat koště). Nechyběl ani tanec, sladké odměny a drobné dárečky. Všichni jsme se skvěle bavili a těšíme se na další družinovou akci!


Prohlédněte si fotografie!Zapsali:Květoslava Adamová, Mgr. Marián Marcin, vychovatelé ŠDSkok přes švihadlo

Skoky přes švihadlo V naší školní družině moc rádi skáčeme přes švihadlo. I ti, kterým to zpočátku nejde, se to naučí. Proto i letos jsme se opět pustili do soutěže se švihadly. Některým to šlo hůře, některým lépe (až je paní vychovatelka musela přerušit, aby dostali šanci i ostatní). Ale hlavně každý skákal s radostí, jak nejlépe mu to šlo. Měli jsme 3 kola, nakonec se sčetlo počet přeskoků. Na konci nás všechny čekala sladká odměna.

Výsledková listina děvčat

Jméno - děvčata Počet přeskoků Pořadí
Sára Toufarová 284 1.
Natálka Toufarová 81 2.
Pavla Albrechtová 28 3.

Výsledková listina chlapců

Jméno - chlapci Počet přeskoků Pořadí
Nikolas Tóth 243 1.
Jarek Horváth 167 2.
Petr Horváth 145 3.
Robert Horváth 97 4.
Michal Dirda 17 5.
Denis Horváth 9 6.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ŠDNaše tvořivá děvčata

Tvoření v ŠD V našem 1. oddělení školní družiny máme velmi šikovná děvčata. Rádi vymýšlejí a vyrábějí z výkresů a barevného papíru. Naši paní vychovatelku vždy něčím mile překvapí a potěší! Prvním nápadem bylo sluníčko, při jehož výrobě musela přispět i paní vychovatelka obkreslením své ruky. Potom šli na řadu „panďuláci“ a mnoho dalšího. Paní vychovatelka sice říká, že nám „zlikvidují naše zásoby“, ale hlavně je potěšena z jejich neúnavné kreativity. Těšíme se, co nám děvčata zase „vykouzlí“!!!


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ŠDMDŽ

MDŽ - vyrábění Velmi rádi vyrábíme, a to především pro naše blízké. Takže jakmile se blížil den MDŽ, pustili jsme se do vyrábění přáníček. Měli jsme k dispozici několik výseků kytiček, čímž se rozvíjela naše kreativita. Každý se snažil o co nejlepší přáníčko, abychom potěšili své nejbližší.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ŠDValentýnská srdíčka

Valentýnské tvoření v ŠD Každý z nás určitě rád potěší své nejbližší, které má rád. Proto jsme se pustili do vyrábění „valentýnek“. I když jsme měli předlohu, jak by mělo srdíčko vypadat, upravili jsme si přáníčka dle své fantazie. Naše paní vychovatelka nás v kreativitě plně podporuje. Z našich výrobků byla nadšená! Už se těšíme, až přáníčka darujeme…


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ŠDSuperStar ve školní družině

SuperStar v ŠD Jako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili pěvecké soutěže „Superstar ŠD“. Nejdříve jsme si uspořádali, společně obě oddělení, školní kolo. Jaké bylo pro nás překvapení, když nás čekalo zpívání do mikrofonu. Většina z nás do mikrofonu zpívala poprvé, proto to byl pro nás „úžasný“ zážitek!!! Snažili jsme se o co nejlepší zpěv, ale všichni jsme vyhrát nemohli. Vítězové nás 15. 2. 2017 reprezentovali na obvodním kole na ZŠ Svážná. A i když jsme nepostoupili do městského kola, tak jsme si to báječně užili!

Vítězové školního kola:
Anastázie Muchová – 1. třída
Salvador Bikár – 1. třída
Veronika Dirdová – 4. třída
Václav Eliáš – 4. třídaProhlédněte si fotografie!Zapsali: Květoslava Adamová, Mgr. Marián Marcin, vychovatelé ŠD2. oddělení školní družiny

Druhé oddělení ŠD Letos, v září 2016, bylo otevřeno naše 2. oddělení ŠD.
Snažíme se o různorodost činností. Učíme se pravidlům stolního tenisu, stolního fotbálku a kulečníku. Také hrajeme deskové hry, nejraději máme Cink a Šachy. Snažíme se ve hrách porazit našeho pana vychovatele, ale zatím se nám to moc nedaří. Ale pan vychovatel nás chválí, že děláme velké pokroky! Pan vychovatel nás učí i prvkům sebeobrany. Také rádi využíváme počítač, kde hrajeme různé hry nebo si pouštíme písničky. I když do Mikuláše je daleko (ale my už se na něho těšíme), zahráli jsme si na něho, vyráběli jsme si různé dárečky a skvěle jsme se bavili!!!


Prohlédněte si fotografie!Zapsali: Mgr. Marián Marcin, Adamová Květoslava, vychovatelé ŠD1. oddělení školní družiny

První oddělení ŠD Letos se naše oddělení skládá hlavně z dětí z přípravného ročníku a žáků 1. třídy. Chlapci rádi staví z dřevěných a molitanových kostek, hrají stolní fotbálek a kulečník. Snaží se učit pravidlům, ale zatím to některým moc nejde. Děvčata se zajímají o deskové hry, nejoblíbenější je „Kuřecí olympiáda“. Také ráda vyrábějí. Abychom měli krásnější ŠD, vyrobily ze zavařovací sklenice vázu a do ní spoustu kytiček. Paní vychovatelku tím velice překvapily a potěšily. Veliký zájem máme i o počítač. Hrajeme na něm hry, sledujeme pohádky.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Adamová Květoslava vychovatelka ŠDMikulášská besídka

Mikulášská besídka Letos máme 2 družiny, a tak jsme se rozhodli, že si uděláme Mikulášskou besídku společně. Naše paní vychovatelka se převlékla za Mikuláše… a začalo rozdávání balíčků. Ale nebylo to jen tak… Každý z nás musel zazpívat písničku nebo přednést nějakou básničku. Některým se ale nedostávalo odvahy, tak šeptali Mikuláši aspoň do ouška, a dokonce za některými musel Mikuláš sám přijít. Ale ne všechny děti byly hodné, na některé čekal balíček s „bramborami“. Ale protože Mikuláš byl hodný, tak za slib, že budou poslušné a za písničku či básničku, byly nakonec obdarovány všechny děti. Po rozdání balíčků jsme si společně zahráli různé hry, malovali si, povídali a výborně jsme se bavili. Už se těšíme na další společnou akci!


Prohlédněte si fotografie!Zapsali: Adamová Květoslava, Mgr. Marián Marcin, vychovatelé ŠDDružinový strom

Den dětí Letos jsme se v družině rozhodli, že si vyrobíme strom, který nám bude zdobit družinu po celý rok. A protože máme čtyři roční období, budeme ho k těmto obdobím přizpůsobovat. Na podzim jsme strom ozdobili podzimními listy a sovami. V zimě jsme listy nahradili sněhovými vločkami. Už očekáváme jaro, kdy nám náš strom určitě rozkvete.


Prohlédněte si fotografie!Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠDAkce roku 2015/2016

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v minulém roce...

Akce roku 2014/2015

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2013/2014

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2012/2013

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2011/2012

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2010/2011

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2009/2010

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

Akce roku 2008/2009

::klikni:: Podívejte se, co všechno jsme zažili v předchozích letech...

<< zpět / top ^